Photo Rating Website
Home bear mule Beauty Spa Beata Dudek Beauty Box
małe amatorskie elektrownie wiatrowe

aaaaA czas biegnie bez pamięci...aaaa

Temat: Elektrownia wiatrowa XXI wieku
akurat jestem praktykiem elektrowni wiatrowych i z moich oraz klientów obserwacji wynika
-wiatraki o osi pionowej-sprawność do 16% b.duże problemy z przetrwaniem silnych wiatrów(bo niestety te płaty stawiają opór a jeżeli masę niesionego powietrza czyli te 1,2kg/m3 pomnożymy przez 10 albo i 100 bo ów wiatr niesie ściane deszczu to sami widzimy jaki wielki latający po okolicy problem możemy skonstruować)
-małe elektrownie o osi równoległej do ziemi-no może i tak ale zysk niewielki a rozkładanie, a to że amatorów cudzej własności jest od groma a sam sprzęt jest dosyć drogi więc czyni kradzież opłacalną
zysk też niewielki bo maszt niski mocowanie masztu dorabiać do pojazdu, więc cała sprawa trochę mało-opłacalnościowa
przecież w tej wadze można wziąć akumulatory aby zwiększyć zasięg
o fotoogniwa 2x20W(widziałem na allegro sprzedają w obudowie do szyberdachachu)ważą tyle co 1 aku mogą doładowywać również w czasie jazdy no i podczas parkowania za wyjątkiem parkingów podziemnych
Źródło: forum.arbiter.pl/viewtopic.php?t=651Temat: Jak "to" się robi? - czyli bufor ciepła
Ogólnie chińskie wiatraki są zbudowane na wiatry powyżej 10m/s prędkości wiatru. A to ze względu na zastosowaną prądnicę, która wymaga do osiągnięcia znamionowej mocy dość wysokich obrotów ok min 500 obr/min.

Na elektrodzie jest temat odnośnie budowania amatorskiej elektrowni wiatrowej. Są tam pokazane konstrukcje które działają w zakresie wiatrów od 2m/s.
Wiadomo, moce osiągane przy małym wietrze są nie za duże ale można liczyć już na realne 500W przy wietrze 3-4m/s.
Cała tajemnica jest w prądnicy by była dostosowana do obrotów max 200 wtedy może być umieszczone śmigło bezpośrednio na wale prądnicy. Drugim elementem jest rodzaj śmigła napędzającego.
Fajne śmigła ma gość na allegro o średnicy ok 3m i wydajności koła wiatrowego coś ok max 4kW. Do tego prądnica zwana amerykanką 3kW którą robimy samemu lub też można kupić na allegro.
Jakby to kupować to koszt ok 4000 zł. do tego maszt i gondola z kawałków profili i z grubsza mamy wydajną elektrownię wiatrową.
Jeszcze jedna sprawa to dopasowanie odbiornika do prądnicy. Najlepiej wykorzystamy siłę wiatru właśnie do bezpośredniego grzania wody w buforze.
Obciążenie musi być jedynie włączane dynamicznie wraz ze wzrostem mocy na wiatraku i odłączane gdy moc spadnie.
Temat obserwuję już od 3 lat i także myślę nad budową "tymi rencami" ale dopiero po budowie domciu. Jednak instalacje już staram się przystosować do tej alternatywnej metody pozyskiwania energii.
Źródło: forum.muratordom.pl/showthread.php?t=74235Archiwum
A czas biegnie bez pamięci...
MAN 8-100 schemat elektryczny
beem odkurzacz centralny elektrolux
bezpiecznik elektrycznych szyb Clio II
maszyny do spawania elektrycznego
Będziński Zakład Elektroenergetyczny
Bezpieczniki elektryczne wkręcane
bezpieczniki elektryczne Sklepy
Republika.pl Portal Spoecznoci Internetowych


 
Przykro nam, strona o podanym adresie nie istnieje.

Sprawd, czy wpisae poprawny adres strony, lub skorzystaj z katalogu lub wyszukiwarki.Copyright 1996 - 2006 Grupa Onet.pl SA - zobacz wszystkie serwisy »

A czas biegnie bez pamięci...

Designed By Royalty-Free.Org